Ja són aquí les 90è candidatura anual als premis acadèmics

Arts I Cultura

Getty Images

Finalment han arribat les nominacions als Oscar 2018! Tiffany Haddish i Andy Serkis han anunciat els afortunats candidats aquest matí:

Configura les alarmes. L’honor de ser sol·licitat per @TheAcademy per anunciar les # Nominacions a Oscars2018 amb @TiffanyHaddish https://t.co/XOrxAd76r0



treure els peus de corbs
- Andy Serkis (@andyserkis) 22 de gener de 2018

La 90a edició dels premis acadèmics es farà públic el diumenge 4 de març a les 17h. PST / 20 h. EST. L'amfitrió Jimmy Kimmel torna als escenaris de la nit més gran de Hollywood, que honrarà les millors pel·lícules de l'any.



Vegeu la llista completa dels candidats aquí:

Millor imatge

  • Truca'm pel teu nom
  • Hora més fosca
  • Dunkirk
  • Sortir
  • Lady Bird
  • Fil fantasma
  • El correu
  • La forma de l’aigua
  • Tres cartelleres exteriors a Ebbing, Missouri

    Millor actor

    • Timothée Chalamet, Truca'm pel teu nom
    • Daniel Day Lewis, Fil fantasma
    • Daniel Kaluuya, Sortir
    • Gary Oldman, Hora més fosca
    • Denzel Washington, Roman J. Isreal, Esq

      Millor actriu

      • Sally Hawkins, La forma de l’aigua
      • Frances McDormand, Tres cartelleres exteriors a Ebbing, Missouri
      • Margot Robbie, Jo, Tonya
      • Saoirse Ronan, Lady Bird
      • Meryl Streep, El correu

        La millor actriu secundària

        • Mary J. Blige, Fang
        • Octavia Spencer, La forma de l’aigua
        • Allison Janney, Jo, Tonya
        • Laurie Metcalf, Lady Bird
        • Lesley Manville, Fil fantasma

          Millor actor de suport

          • Willem Dafoe, El projecte Florida
          • Woody Harrelson, Tres cartelleres exteriors a Ebbing, Missouri
          • Richard Jenkins, La forma de l’aigua
          • Christopher Plummer, Tots els diners del món
          • Sam Rockwell, Tres cartelleres exteriors a Ebbing, Missouri

            Millor director

            • Dunkirk, Christopher Nolan
            • Sortir, Jordan Peele
            • Lady Bird, Greta Gerwig
            • Fil fantasma, Paul Thomas Anderson
            • La forma de l’aigua, Guillem de el Toro

              Millor llargmetratge d’animació

              • El Breadwinner
              • coco
              • Ferran
              • The Boss Baby
              • Estimar Vincent

                Millor cinematografia

                • Bladerunner 2049
                • Hora més fosca
                • Dunkirk
                • Fang
                • La forma de l’aigua

                  Millor disseny de disfresses

                  • La bella i la Bèstia
                  • Hora més fosca
                  • Fil fantasma
                  • La forma de l’aigua
                  • Victoria & Abdul

                    Millor disseny de producció

                    • La bella i la Bèstia
                    • Bladerunner 2049
                    • Hora més fosca
                    • Dunkirk
                    • La forma de l’aigua

                      Millor edició de so

                      • Conductor del nadó
                      • Bladerunner 2049
                      • Dunkirk
                      • La forma de l’aigua
                      • Star Wars: L’últim Jedi

                        Millor mescla de so

                        • Conductor del nadó
                        • Bladerunner 2049
                        • Dunkirk
                        • La forma de l’aigua
                        • Star Wars: L’últim Jedi

                          Millor curtmetratge d’animació

                          • Estimat bàsquet
                          • Jardí
                          • Lou
                          • Espai negatiu
                          • Rimes revoltants

                            Millor puntuació original

                            • Dunkirk
                            • Fil fantasma
                            • La forma de l’aigua
                            • Star Wars: L’últim Jedi
                            • Tres cartelleres exteriors a Ebbing, Missouri

                              Millors efectes visuals

                              cavall princesa margaret
                              • Bladerunner 2049
                              • Guardians of Galaxy Vol 2
                              • Kong: Illa del Crani
                              • Star Wars: L’últim Jedi
                              • Guerra pel planeta dels simis

                                Millor edició de pel·lícules

                                • Conductor del nadó
                                • Dunkirk
                                • Jo, Tonya
                                • La forma de l’aigua
                                • Tres cartelleres exteriors a Ebbing, Missouri

                                  Millor maquillatge i pentinat

                                  • Hora més fosca
                                  • Victoria & Abdul
                                  • Meravella

                                    Millor curt d'acció en directe

                                    • DeKalb Elementary
                                    • Els Onze O'Clock
                                    • El meu nebot Emmett
                                    • El Nen Silent
                                    • Totes les persones / Tots nosaltres

                                      Millor guió adaptat

                                      • Truca'm pel teu nom
                                      • L’artista del desastre
                                      • Iniciar sessió
                                      • Molly & rsquo; s Joc
                                      • Fang

                                        Guió original

                                        • La gran malaltia
                                        • Sortir
                                        • Lady Bird
                                        • La forma de l’aigua
                                        • Tres cartelleres exteriors a Ebbing, Missouri

                                          Millor pel·lícula en llengua estrangera

                                          • L’Insult, Líban
                                          • Loveless, Rússia
                                          • On Body and Soul, Hongria
                                          • The Square, Suècia
                                          • Una dona fantàstica, Xile

                                            Millor tema breu documental

                                            • Edith i Eddie
                                            • El cel és un embús de trànsit al 405
                                            • Heroïna (e)
                                            • Habilitats de ganivet
                                            • Parada de trànsit

                                              Millor documental documental

                                              • Àbac
                                              • Rostres Llocs
                                              • Ícar
                                              • Últims homes a Alep
                                              • Illa forta